Polska Sala Parafialna

Uroczyste poświęcenie i otwarcie wzniesionej wówczas kosztem $ 60.000 Sali Parafialnej miało miejsce 15 maja 1950 r., a zatem jeszcze przed wybudowaniem naszej świątyni parafialnej. Uroczystości przewodniczył ks. Bp Timothy Manning, ówczesny biskup pomocniczy w Archidiecezji Los Angeles.  Można zatem śmiało napisać, że to „Sala z tradycjami”. W 1971 r. przeszła kapitalny remont. Kolejne prace remontowe odbyły się w niej za kadencji ks. Prob. Bogdana Molendy TChr. Natomiast staraniem ks. Prob. Marka Ciesielskiego TChr doczekała się instalacji profesjonalnego ekranu oraz sprzętu audiowizualnego, co stworzyło możliwości organizowania projekcji filmowych. Przez minione prawie 70 lat odbywały się w niej przeróżne wydarzenia z  życia Polonii Kalifornijskiej.

To tutaj, 29 sierpnia 1976 r. po pamiętnej uroczystej Mszy Świętej Złotego Jubileuszu naszej Polskiej Parafii spotkał się z przybyłymi gośćmi i parafianami ks. kard. Karol Wojtyła z Krakowa.

Aktualnie nasza Sala Parafialna wraz z zapleczem kuchennym jest miejscem organizowania niedzielnych polskich śniadań (organizatorzy to Society of the Holy Name of Jesus) oraz obiadów. Odbywają się tu także spotkania opłatkowe, akademie, prelekcje, wykłady, pokazy filmowe, koncerty kameralne, zabawy sylwestrowe i karnawałowe.

Oferta wynajmu Polskiej Sali Parafialnej

Szanowni Państwo!

Pragniemy zaoferować Wam wynajęcie naszej Sali Parafialnej na organizację uroczystości rodzinnych czy biznesowych, jak np. chrzciny, Pierwsze Komunie Święte, wesela, stypy, konferencje i szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych wynajęciem naszej Sali prosimy o kontakt z naszym Biurem Parafialnym.