Chrystusowcy

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej – wypełniając swoją misję w Kościele Powszechnym, włącza się w apostolstwo na rzecz Rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny.

Duchowość Towarzystwa Chrystusowego, wypływająca z życia zakonnego i kapłańskiego, oparta jest na charyzmacie założyciela, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda i posłannictwie Zgromadzenia. Wypływa także z późniejszych tradycji, wypracowanych przez wspólnotę zakonną, zwłaszcza kierowaną przez pierwszego przełożonego generalnego, współzałożyciela, Sługę Bożego ks. Ignacego Posadzego TChr.

Szeroko rozumiana troska o polskich emigrantów nie ogranicza się jedynie do posługi duszpasterskiej. W parafiach polonijnych oprócz duszpasterstwa wielką wagę przywiązuje się do podtrzymania zdrowego ducha patriotycznego, polskiej kultury i życia społecznego Polonii. W tym celu używa się wszystkich dostępnych środków masowego przekazu (audycje radiowe prowadzone w języku polskim, druk gazetek parafialnych i periodyków, strony internetowe, itp.).

więcej: www.tchr.org

Polecamy do obejrzenia film powołaniowy o misjonarzach polonijnych z Towarzystwa Chrystusowego Dajcie nam księdza.

Księża i bracia chrystusowcy pełniący posługę duszpasterską w naszej Parafii od 1965 r.:

Proboszczowie:

• Ks. Zbigniew Olbryś TChr   1974 – 1979
    (wcześniej od 1968r. był wikariuszem parafialnym, a od 1973r. administratorem)
  • + Ks. Konrad Urbanowski TChr   1979 – 1989

• + Ks. Władysław Gowin TChr
  • + Ks. Wojciech Kania TChr

Bracia zakonni:

• + Br. Marian Pankanin TChr (spoczywa na Holy Cross Mortuary w Culver City, CA)
  • + Br. Piotr Szafranek TChr
  • + Br. Jan Szczepaniak TChr